Inwestowanie w nieruchomości, czyli historia pewnego sukcesu

with Brak komentarzy
Franciszek Staniszewski

Podsumowania, analizy, wyciąganie wniosków oraz pisanie historiografii i tworzenie legend najłatwiej realizuje się z dłuższej perspektywy czasowej – gdy już nabierzemy właściwego dystansu.

Pozwól, że opowiem Ci historię pewnego sukcesu..

Inwestowanie w nieruchomości od lat intryguje ogromne rzesze ludzi. Nazywam się Franciszek Staniszewski. To właśnie ja w 2004 roku zaproponowałem dr Andrzejowi Fesnakowi prowadzenie Seminarium dla Inwestorów w Nieruchomości. Zaproponowałem temat: Jak sfinansować zakup nieruchomości z minimalnym lub zerowym wkładem? Stworzyłem szkielet kursu na bazie 15 metod inwestowania w nieruchomości z zerowym wkładem, mój Wspólnik zaś napisał niezwykle zaawansowane materiały szkoleniowe. I tak się zaczęła historia projektu, który przerósł nasze najśmielsze marzenia..

Seminarium w liczbach

Przez pięć lat i dziewięć miesięcy – regularnie co miesiąc, czasami nawet dwa razy w miesiącu prowadziliśmy Seminarium dla Inwestorów w Nieruchomości w Warszawie i w Londynie. W sumie odbyło się 65 edycji. Ten zaawansowany kurs ukończyło ponad 1700 osób. Dziesiątki tysięcy osób czytały wydawany przez nas tygodnik internetowy CashFlow & Yu, tworzony z wielką pasją przez Joannę Wiejak. Zespół pod kierunkiem Andrzeja Mańki stworzył dziesiątki filmów reklamowych. Prawdziwą zaś miarą naszego sukcesu są osiągnięcia Uczestników seminarium. W trakcie III Zjazdu Absolwentów, kiedy byliśmy zaledwie na półmetku projektu, w grupie 200 Uczestników Zjazdu doliczyliśmy się 30 milionerów!

Obejrzyj pięciominutowy film z tego wydarzenia zatytułowany Umysły Milionerów:

Znani Uczestnicy Seminarium

Tak pokrótce wygląda historia unikalnego projektu, który odmienił życie tysięcy osób – który inspirował ogromne rzesze ludzi pragnących na fali książek Roberta Kiyosakiego zdobyć finansową wolność. Na seminarium przyjeżdżali ludzie głodni sukcesu z kilkunastu krajów Europy, ale także z Australii, Stanów Zjednoczonych a nawet z Chin. Wielu Absolwentów, to dzisiaj znani mówcy, mentorzy i trenerzy. Pozwól, że wymienię kilka nazwisk. W seminarium u początku swojej drogi trenerskiej wziął udział Mariusz Szuba – dzisiaj niezwykle ceniony mówca i trener motywacyjny, Piotr Majewski – najbardziej uznany w Polsce specjalista z marketingu internetowego, Krzysztof Szramko – właściciel Instytutu Praktycznej Edukacji i wydawca książek Roberta Kiyosakiego w Polsce, Mateusz Chłodnicki i Marcin Kądziołka – właściciele Wydawnictwa Złotych Myśli a także Michał Wawrzyniak – trener obecnie inspirujący tysiące ludzi, którego możesz znać z Dynamiki Bogactwa. Wszystkich osób nie jestem w stanie wymienić ze względu na ich ogromną liczbę. Jestem jednak głęboko im wdzięczny za decyzję o zainwestowaniu w swój rozwój poprzez udział w tym historycznym kursie.

Nowe pokolenie trenerów inwestowania

Wyjątkowo ciekawą grupą Absolwentów Seminarium dla Inwestorów w Nieruchomości są osoby, które po kursie zostały czynnymi inwestorami w nieruchomości a następnie przejęły pałeczkę edukowania kolejnych pokoleń adeptów sztuki inwestycyjnej. Dzisiaj prowadzą już samodzielnie swoje szkolenia. Mam na myśli Michała Koniecznego, który początkowo dokładnie pod tym samym tytułem prowadził swój kurs – w dużym stopniu na bazie materiałów napisanych przez Andrzeja Fesnaka – z darmowym fragmentem mojego autorstwa. Mam też na myśli Piotra Hryniewicza, któremu pomogłem w przygotowaniu jego seminarium i w poprowadzeniu dwóch pierwszych edycji Praktycznego Seminarium z Nieruchomości.

Na specjalne miejsce w tej retrospekcji zasługuje Edyta Bednarczyk, która po ukończeniu naszego Seminarium odniosła tak spektakularny sukces, że przez cztery lata zapraszaliśmy ją jako Gościa Specjalnego, aby Uczestnikom kolejnych edycji seminarium opowiadała o swoich inwestycjach. To właśnie z Edytą w maju 2014 poprowadziłem dwudniowe seminarium Sekrety Nieruchomości. Z pewnością to zdarzenie jeszcze bardziej ośmieliło Edytę do samodzielnego prowadzenia swoich autorskich już szkoleń. Wszyscy wymienieni trenerzy są profesjonalistami, od których naprawdę warto się uczyć. Gorąco ich polecam. Każdy sukces Absolwentów Seminarium dla Inwestorów w Nieruchomości daje mi ogrom satysfakcji.

Trzeci zjazd absolwentów seminarium e-ProfitSystem

Sukces nigdy nie jest dziełem przypadku

Na czym polegał fenomen tego historycznego seminarium, które prowadziliśmy z dr Andrzejem Fesnakiem? Na pewno duże znaczenie miało to, że w odpowiedniej chwili spotkały się dwie różne osobowości o niezbędnych kompetencjach, aby można było w tamtym czasie stworzyć unikalny projekt. Na sali szkoleniowej stanowiliśmy bardzo zgrany duet. Niewątpliwie Andrzej Fesnak jest jednym z najlepszych trenerów w Polsce a z całą pewnością jest najlepszym, z którym miałem przyjemność tak długo współpracować. I co dalej? Napisałem mało atrakcyjną graficznie, ale niezwykle skuteczną sprzedażowo stronę internetową. Wielokrotnie otrzymywałem propozycje, że w zamian za udział w seminarium, ktoś mi tę stronę poprawi. Ja zaś w odpowiedzi nieodmiennie zadawałem pytanie: – Czy chcesz mi zepsuć biznes?

Mieliśmy profesjonalne materiały szkoleniowe – nagminnie kopiowane przez zainteresowanych tematem. Seminaria były prowadzone najczęściej w prestiżowych salach konferencyjnych, z doskonałym cateringiem, wspaniale dobraną muzyką w przerwach oraz serwisem filmowym, fotograficznym i medialnym. Poza trenerami prowadzącymi kurs, w seminarium udział brali różni eksperci ale też Absolwenci, których wystąpienia były dowodem, że każdy Uczestnik kursu może z sukcesem inwestować w nieruchomości. Całości dopełniały Zjazdy Absolwentów oraz obecność w mediach w formie wywiadów radiowych, wystąpień telewizyjnych, artykułów prasowych i licznych patronatów medialnych uznanych na rynku instytucji.

Z mojego opisu jasno wynika, że wielki sukces nigdy nie jest dziełem przypadku. Jestem pewien, że tamtego sukcesu, nie będzie można łatwo powtórzyć. Dla wielu trenerów, Seminarium dla Inwestorów w Nieruchomości e-ProfitSystem jest do dzisiaj punktem odniesienia, inspiracją i wzorem do naśladowania. Poza osobami twórców i trenerów prowadzących kurs, poza powołanym przez nas zespołem specjalistów wykonujących kluczowe zadania, na sukces Seminarium złożyły się także okoliczności rynkowe. Mam na myśli sprzyjający klimat w postaci coraz bardziej dostępnych w tamtym okresie książek Bodo Shäfera, Roberta Kiysakiego, Harva Ekera, Donalda Trumpa i wielu innych mentorów. Nie bez znaczenia dla przyszłych inwestorów były także łatwo dostępne i oferowane na atrakcyjnych warunkach kredyty hipoteczne.

Zobacz, jaka była atmosfera w trakcie jednego z seminariów na półmetku projektu:

Owoce mówią same za siebie

Czy ta historia znajdzie swoją kontynuację? Jestem pewien, że kontynuacja właśnie się odbywa, ale już w innej formie. Ktoś kiedyś powiedział mi, że wykonaliśmy ogrom pracy, przeoraliśmy dosłownie świadomość dziesiątek tysięcy osób w Polsce. Ziarno rzucone przez nas padło na podatny grunt. Zawróć uwagę, że w gronie osób zainteresowanych osiągnięciem finansowego sukcesu, Seminarium dla Inwestorów w Nieruchomości e-ProfitSystem spowodowało, że:

  • Prawie 2 tysiące osób wzięło udział w tym intensywnym kursie,
  • Kilka tysięcy osób zamierzało w nim uczestniczyć,
  • Jeszcze więcej brało udział w dyskusji wokół naszego projektu,
  • Dziesiątki tysięcy osób czytało nasze materiały, setki tysięcy zaś oglądało filmy i słuchało wywiadów, których udzielaliśmy różnym mediom – m.in. CashFlow & You, TVN CNBC Business, TVP, TVN24, Radio Infor, Radio Londyn, etc.

Jedno jest pewne: w latach 2004 – 2010 tworzyliśmy historię, wyznaczaliśmy nowy trend w edukacji finansowej i biznesowej. Razem z Andrzejem Fesnakiem przygotowaliśmy w Polsce doskonały grunt pod przyszłą organizacją dużych eventów. Gdy tylko ukazało się polskie wydanie książki Harva Ekera Bogaty albo biedny, rozpoczęliśmy jej intensywną promocję w wydawanym przez nas tygodniku CashFlow & You. Ta cenna pozycja zawsze była dostępna na naszym stoisku książkowym w trakcie Seminarium oraz w sklepie internetowym Finansowe-Marzenia.pl. W tamtym okresie podjęliśmy również próby zaproszenia Harva Ekera do Polski, jednak to nie był właściwy czas. Harv nie interesował się jeszcze Polską – być może nie doceniał potencjału naszego rynku i stawiał zaporowe warunki. A wracając do tworzenia sprzyjającego klimatu dla dużych eventów, kiedy uczestniczyłem w polskiej edycji MMI z udziałem Harva Ekera oraz w NAC 2013, na każdym kroku spotykałem Absolwentów Seminarium dla Inwestorów w Nieruchomości. Podchodziły do mnie też osoby, którym z różnych powodów nie udało się wziąć udziału w naszym kursie. Wszyscy przekazywali mi gratulacje oraz słowa uznania z powodu tamtych historycznych dokonań.

Taka jest wizja i ocena prawie 6-ciu lat funkcjonowania niezwykłego projektu z perspektywy jednego z twórców. Warto pamiętać, że Seminarium dla Inwestorów w Nieruchomości urodziło cały szereg innych wartościowych projektów. Mam na myśli seminaria Finanse Firmy i Matura Finansowa, szkolenie Sędziów CashFlow oraz seminarium Komornik-Przyjaciel dla inwestujących w zadłużone nieruchomości. Na osobną monografię oczywiście zasługuje Kuźnia Milionerów.

Największa wartość

Dla czytającego ten opis, obok szczegółów historii projektu, najważniejsze może być udzielenie odpowiedzi na pytania o praktyczną wartość kursu:

– Jakie elementy Seminarium z Nieruchomości były najcenniejsze dla Uczestników? Co tak istotnego pokazywaliśmy na kursie, którego cena za weekend wynosiła początkowo 2170 zł, zaś na finiszu projektu nawet 4620 zł, że w życiu kursantów pozytywne zmiany dokonywały się na ogromną skalę?

kalkulatory HP 10BII

W trakcie dwudniowego seminarium panowała wspaniała atmosfera. Było dużo wiedzy i praktycznych zadań do wykonania. Przekazywaliśmy mnóstwo dobrej energii, inspiracji i motywacji. Z pewnością bezcenne były relacje budowane z Uczestnikami kursu. Przecież na to seminarium przyjeżdżały naprawdę bardzo ciekawe osoby! Od strony know-how, najcenniejszym elementem dwudniowego Seminarium dla Inwestorów w Nieruchomości e-ProfitSystem były moduły finansowe, w których wykorzystywaliśmy kalkulator finansowy HP 10BII.

To dzięki temu genialnemu urządzeniu, mogliśmy na bazie obliczeń udowodnić swoje propozycje. To dzięki kalkulatorowi finansowemu HP 10BII, każdy Uczestnik mógł samodzielnie zweryfikować i poprawnie zaplanować swoje osobiste i firmowe finanse. To dzięki kalkulatorowi HP 10BII kursanci mogli w rekordowo krótkim czasie opanować umiejętności dotychczas zarezerwowane tylko dla ekspertów z branży. Wielu absolwentów studiów ekonomicznych po naszym seminarium przyznawało, że w ciągu dwóch dni mogli nauczyć się więcej praktycznych rozwiązań, niż przez pięć lat studiów ekonomicznych!

Zastosowanie kalkulatora finansowego HP 10BII spowodowało, że ekspercka wiedza finansowa zeszła pod strzechy. Używając na masową skalę tego niezwykle pomocnego urządzenia, stworzyliśmy podstawy nowego rodzaju edukacji finansowej. I tu ukłon w stronę Andrzeja Fesnaka, który w kilkusetstronicowych materiałach bardzo twórczo przełożył hermetyczny język finansów na pojęcia zrozumiałe dla każdego użytkownika pieniądza. Robert Kiyosaki, Harv Eker, Donald Trump piszą głównie o ideach. W ich książkach mało jest gotowych rozwiązań. My zaś na Seminarium z Nieruchomości dawaliśmy konkretne narzędzia, które umożliwiły tysiącom osób wdrożenie tych wielkich idei w życie i poprawę osobistej sytuacji finansowej.

Epilog

Ostatnia, czyli 65-ta edycja Seminarium dla Inwestorów w Nieruchomości e-ProfitSystem była zrealizowana przez dr Andrzeja Fesnaka oraz Franciszka Staniszewskiego 14 – 15 sierpnia 2010 roku. Świat się oczywiście na tym nie skończył. Każdy z nas zawsze szedł swoją drogą i chociaż na kilka lat w naszych życiorysach zaistniała część wspólna pod nazwą e-ProfitSystem, w formie Seminarium z Nieruchomości, życie toczy się dalej swoim torem. Gdybym miał odpowiedzieć na pytanie o sekret sukcesu dużych przedsięwzięć biznesowych, ograniczyłbym sie do pięciu głównych rad:

  1. Stwórz wielką Wizję, w której się naprawdę zakochasz bez reszty.
  2. Projekt oprzyj na intencji wnoszenia wartości do życia Klientów.
  3. Zbuduj zespół kompetentnych i oddanych współpracowników.
  4. Nigdy nie pozwalaj sobie na obniżenie standardów jakościowych.
  5. Zaangażuj się na 100% w działanie nad projektem i w projekcie.

Na zakończenie pragnę dodać, że jestem niezmiernie wdzięczny wszystkim osobom, z którymi mogłem przeżyć tę wielką przygodę. Wspólnie stworzyliśmy niezwykły projekt, który odcisnął swoje pozytywne piętno w świadomości tysięcy osób. Obiecuję, że o ludziach tworzących Seminarium dla Inwestorów w Nieruchomości zrobię specjalny wpis na blogu. Już dzisiaj wybrałem 15 nazwisk, które zamierzam krótko scharakteryzować, opisując ich ważną rolę w sukcesie kursu. Raz jeszcze dziękuję wszystkim Uczestnikom Seminarium, Współpracownikom i Pracownikom, Obserwatorom i Sympatykom oraz Twórcom projektu.

Drogi Czytelniku, jeżeli masz wielkie marzenia i zamierzasz zrobić ważny krok w rozwoju finansowych kompetencji, weź udział w 30-dniowym internetowym kursie obsługi kalkulatora finansowego HP 10BII. Kurs ten zawiera jeszcze większą porcję wiedzy finansowej, niż Seminarium dla Inwestorów w Nieruchomości. Aby poznać szczegółowy program, KLIKNIJ tytuł:

Tytuł 30-dniowego kursu obsługi kalkulatora finansowego HP 10BII

Franciszek StaniszewskiŻyczę wielu sukcesów i do zobaczenia
w 30-dniowym kursie obsługi
kalkulatora HP 10BII,

Franciszek Staniszewski

WAŻNE! Jeżeli chcesz otrzymać dostęp do większej ilości wartościowych materiałów edukacyjnych z obszaru finansów, biznesu oraz inwestycji, zapisz się na listę subskrybentów bezpłatnego Newslettera.

Dla nowych Czytelników przygotowałem pakiet powitalny o wartości 50,00 PLN – zupełnie za Darmo! Aby zdobyć ten pakiet, KLIKNIJ przycisk:

 

Zostaw Komentarz